GRID_STYLE

Post/Page

Weather Location

{fbt_classic_header}

Neuveriteľný futbalový príbeh: Tréner predal sám seba ako hráča

Neuveriteľný futbalový príbeh: Tréner predal sám seba ako hráča

Monika Bielik dnes 09:10 …

Neuveriteľný futbalový príbeh: Tréner predal sám seba ako hráča

Monika Bielik

dnes 09:10 | V dnešnej dobe niečo nepredstaviteľné, no na konci 40. rokov minulého storočia sa inak nedalo. Meno Ivor Broadis vám ani neznie nejako povedome, no fanúšikovia Carlisle United by vám o tomto, dnes už 94-ročnom chlapíkovi, vedeli porozprávať veci.

Rodák z Londýna začal svoju seniorskú futbalovú kariéru po druhej svetovej vojne v roku 1946 v tíme Carlisle United, keď s ním vedenie podpísalo zmluvu.

Pre nedostatok peňazí sa v Carlisle rozhodli, že mladíkovi dajú príležitosť aj na lavičke. A tak sa dvadsaťštyriročný talentovaný útočník stal hrajúcim trénerom.

Po niekoľkých sezónach sa však situácia zopakovala a klub začal opäť padať do červených čísiel. Preto sa tréner rozhodol, že treba predať hráča. Ale ktorého? Ako správny kapitán potápajúcej sa lode vybral seba.

Kupec sa našiel. Jediný Sunderland bol ochotný v roku 1949 zaplatiť 18 000 libier za útočníka a trénera mužstva v jednej osobe. Tento počin z neho urobila prvého manažéra, ktorý sa predal do iného klubu ako hráč. Dnes niečo nepredstaviteľné.

V rozhovore pre BBC z roku 2007 si Brodis na tento transfer spomína s úsmevom: „Mohol som ísť do Manchestru City, Prestonu či Blackburnu, no ja som si vybral Sunderland. Zaplatili veľké poplatky za transfer a s hráčmi zaobchádzali veľmi dobre.“

Počas šestnásťročnej kariéry obliekal dresy Carlisle United, Sunderlandu, Manchestru City, Newcastle United a Queen of the South, v ktorých nastrieľal 157 gólov.

Môže sa pýšiť aj reprezentačnou kariérou, keď v 14 zápasoch h ájil farby Anglicka a strelil osem gólov.

ČÍTAJTE VIAC O TÉME: Premier League Sumber: Google News | Liputan 24 Seba

No comments